01.11.2017

Ny Content Manager i Eksportforeningen

Eksportforeningen har netop ansat June Sejrup som Content Manager. Hun skal bidrage til at videreudvikle foreningens markedsføringsindsats gennem optimeret og målrettet B2B-indhold, der giver værdi for medlemmerne.

June Sejrup har syv års erfaring med hele spektret inden for B2B-markedsføring fra sin tidligere stilling som Marketing & Communications Coordinator hos Scanmarket. Her stod hun blandt andet for at planlægge og eksekvere markedsføringsindsatser på europæiske og amerikanske markeder og var desuden ansvarlig for at yde support og rådgivning til softwarevirksomhedens internationale kunder.   

Derudover kommer June Sejrup med international erfaring inden for B2B-verdenen, da hun i en årrække arbejdede for Telekom og Nokia i Tyskland.

Som en del af Eksportforeningens kommunikations- og marketingafdeling skal June Sejrup sætte sin erfaring med B2B-markedsføring og kunderelationer i spil, når hun skal målrette indhold og optimere kommunikationen til foreningens medlemmer. 

Mød June og resten af Eksportforeningens medarbejdere her